شرکت آب و فاضلاب روستایی استان آذربایجان شرقی East Azerbaijan Province Rural Water and Wastewater Company

تاریخ : پنجشنبه 1 آذر 1397
کد 152

تشکیل کارگروه آموزشی پیمانکاران آبدار در شهرستان هشترود

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی ، مرادی مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان هشترود با بیان اینکه وصول مطالبات در اویت شرکت قرار گیرد گفت : مصرف بهینه آب و رعایت الگوی مصرف و اعمال یک سری کارها که باید در الویت قرار گیرد را باید به مردم یادآوری کنیم که با کمبود آب مواجه هستیم.
وی خط قرمز شرکت را رساندن آب شرب سالم و بهداشتی به روستائیان دانست و افزود : پیمانکاران آبدار باید در وقت مقرر کلررسانی کنند و انشعابات غیر مجاز را گزارش نمایند تا باعث آلودگی آب نباشیم. 
مرادی استفاده از قفل در تاسیسات ، دستکش ، ماسک و کلاه ایمنی را برای پیمانکاران آبدار  ضروری دانست.
در ادامه فرماندار شهرستان امینیان با اشاره به اینکه کشور ما یکی از کشورهای خشک و نیمه خشک محسوب می شود بیان داشت هر امروزی که به عنوان آینده دیروز بر مردمان این سرزمین می گذرد وضع مربوط به آب بدتر و بدتر می شود در سال های اخیر به دلیل استفاده بی رویه از منابع آبی روند کمبود آب را به عینه همه مشاهده می کنیم و نیاز به مدرک و سند ندارد به طوری که گزارش کارشناسان در حال حاظر بسیاری از سفره های زیرزمینی آبی کشور در حال خشک شدن و نابودی هستند و این یک هشدار برای ما تلقی می شود.
وی با بیان اینکه نزدیک به 90 درصد مصرف آب در حوزه کشاورزی ، حدود 8 درصد در شرب و 2 درصد در صنعت می باشد گفت : نیازمند برنامه ریزی منسجم و جامع در این حوزه ها هستیم برای مدیریت هر چه بهتر آب شرب در کشور دولت اعتبارات قابل توجه ملی و استانی از صندوق توسعه ملی به منظور ایجاد زیر ساخت ها ی لازم در قالب شبکه گذاری ، ایجاد مخزن ، خطوط انتقال و منابعی که آب را تامین می کنند لحاظ شده است اما اینها به تنهایی کافی نیست و در کنار برنامه هایی که دولت و نظام پیاده می کنند همراهی مردم شرط لازم مدیریت منابع آبی کشور می باشد.
امینیان تصریح کرد : تغییر نگاه مردم باید نسبت به گذشته صورت پذیرد ، در تخصیص منابع آب اولویت ها را باید در نظر گرفت . در جایی که آب برای آشامیدن نیست احداث باغات چه مفهومی دارد؟ وی افزود در شهرستان هشترود مصوبه کرده ایم روستاهایی که جمعیت بالا دارند و مشکل آب هست حتما باید از کنتور حجمی ( هوشمند ) استفاده کنند که با لحاظ کردن این مسائل انتظار می رود در بحث مدیریت منابع آبی موفق باشیم یا حداقل به زودی بحران بی سابقه آب را تجربه نکنیم. 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 1 آذر 1397
  • ساعت 11
  • توسط مدیر پرتال
  • تعداد بازدید 23
نظرات شما
captcha refresh